
Рафинерии
Вече 60 години доставяме дестилационни съоръжения за преработка на суров петрол. Попитайте нашите експерти за повече информация!
Прочетете повече
Мембранните дозиращи помпи LEWA ecoflow и технологичните мембранни помпи LEWA triplex в конструкция с изнесена глава осигуряват следните предимства при производството на биогорива:
Как се произвеждат горивата BTL?
Горивата BTL (от биомаса до течност) представляват синтетични горива, произведени от биомаса. В процеса на преминаване към нови енергийни източници акцентът се пренася върху биогоривата от рода на биодизела, биоетанола и различни синтетични горива.
Днес се използват различни пилотни съоръжения за производството на биогорива от биомаса. Първата стъпка в производствения процес на горивата BTL е газифицирането на биомасата (пиролиза). Чрез повече или по-малко силно термореактивно разграждане при температури от 200 до над 1000 °C се променя химическата структура на масата. Дългите молекулни вериги се разграждат под въздействието на топлината. Образува се синтез-газ, който съдържа въглеводороди с по-къси молекулни вериги, въглероден оксид и диоксид, както и чист въглерод и водна пара. Следващата стъпка е синтезът: Синтез-газът се обработва химически – често по класическия метод на Фишер-Тропш. В резултат на тази обработка остават различни газообразни и течни въглеводороди, които се използват като синтетични горива с ниско съдържание на сяра в промишлеността.
„Крайните продукти имат различен химичен състав от този на традиционните горива като бензина, но пак могат да се използват в бензинови или дизелови двигатели и да се продават в съществуващите бензиностанции. Горивата BTL са биогорива от второ поколение. Това означава, че те могат да се произвеждат от по-широк спектър суровини в сравнение с биодизела или биоетанола. Може да се използва например богата на целулоза биомаса като слама или дървесина. По този начин може да се увеличи добивът на гориво на хектар. Ако се използва шлам, отпадъчна дървесина или естествени отпадъци от заведенията за обществено хранене, има по-малко проблеми поради недостига на обработваема земя за хранителни и фуражни култури“.
източник: Wikipedia.de; юни, 2014 г.